Proběhl adventní šachový turnaj

17.12. proběhl v Praze 4 první amatérský šachový turnaj, který organizoval šachový klub při Knihovně Průhonice. Této šachové akce se zúčastnilo 20 lidí. Turnaj byl členěn do dvou kategorií: děti (končily dříve, aby se včas dostaly domů) a dospělí. Hrálo se sedm kol po desetiminutách, tedy velmi švizný průběh. Hrálo se švýcarským systémem. Jako pomocné hodnocení bylo použito Buchholzovo kritérium. Po čtvrtém kole byla krátká pauza.Losování a průběh turnaje řídil počítač. Výsledky byly po každém kole zveřejňovány na internetu. Ačkoliv se jednalo o amatérský turnaj organizovaný především pro amatéry - nikde neregistrované hráče, kteří využili příležitosti si zahrát.
Turnaj sloužil propagaci šachu a posloužil jako další krok k formálnímu vytvoření šachového oddílu při Knihovně Průhonice.
Startovné bylo 40 Kč. - Všechny peníze byly  použity pro ceny pro vítěze. Výsledky turnaje jsou zveřejněny zde.